Sprawdź najnowsze promocje w naszym sklepie
Zakupy bez ryzyka
Fachowe doradztwo
Atrakcyjne ceny
Ekspresowa wysyłka

Akcesoria do okapów

KOLANKO ø150/220x90 mm - KACL.371 KOLANKO ø150/220x90 mm - KACL.371
Producent: Falmec
Cena:

100,00 zł

szt.
zobacz więcej
ŁĄCZNIK ø150/220x90 mm - KACL.376 ŁĄCZNIK ø150/220x90 mm - KACL.376
Producent: Falmec
Cena:

100,00 zł

szt.
zobacz więcej

Odwiedź kanał Pan Perfekt na YouTube, poświęcony fascynującemu światowi sprzętów AGD do kuchni!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o idealnej kuchni, w której gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Na kanale Pan Perfekt odkryjesz niezwykłe urządzenia AGD, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się oazą doskonałości.

W tej kategorii prezentujemy różnego rodzaju akcesoria do okapów kuchennych wysokiej jakości, które należy wymienić w razie awarii lub zużycia.

Okap kuchenny to urządzenie niezbędne w kuchni. Skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy, a także tłuszcz i wilgoć, która powstaje podczas gotowania i smażenia. Urządzenie to nie tylko poprawia komfort podczas przygotowywania posiłków, ale i jest znakomitym sposobem na zabezpieczenie urządzeń oraz mebli, które znajdują się w kuchni, przed wilgocią, tłuszczem i brzydkim zapachem. Usuwanie nadmiernej wilgoci czy tłuszczu zapobiega powstawaniu w mieszkaniu pleśni i grzybów, co ma pozytywny wpływ na zdrowie wszystkich domowników.

Akcesoria do okapu kuchennego - nasze artykuły

Posiadamy w sprzedaży różnego rodzaju akcesoria do okapów kuchennych, takie jak filtry węglowe, filtry tłuszczowe, moduły sterujące, lampki, silniki czy kominy. Takie akcesoria do okapu kuchennego są niezwykle przydatne – dzięki nim można szybko i sprawnie przywrócić prawidłowe działanie urządzenia. Warto zauważyć, że nie wszystkie części wymienia się dopiero wtedy, kiedy okap zaczyna szwankować. Co jakiś czas należy wymienić filtry.

Kiedy wymienić filtry okapu?

Nasze akcesoria do okapów to między innymi wysokiej jakości filtry do różnego rodzaju urządzeń. Wymiana takich filtrów jest konieczna co jakiś czas. Wyróżnia się dwa typy filtrów – węglowe oraz przeciwtłuszczowe. Oba te rodzaje można bez problemu znaleźć w naszym sklepie w kategorii Akcesoria do okapów.

Okapy z obiegiem otwartym posiadają wyłącznie filtry przeciwtłuszczowe (nie stosuje się w nich węglowych, ponieważ powietrze w ich przypadku jest usuwane z mieszkania). Filtr przeciwtłuszczowy ma za zadanie sprawić, aby tłuszcz i wilgoć nie osiadały się na powierzchni ściany czy mebli. Filtry z metalu wystarczy umyć, a wymienić dopiero w razie uszkodzenia, jednak jeśli są wykonane z innego materiału na przykład papieru, tektury czy fizeliny – należy je regularnie wymieniać, kiedy będą wyraźnie brudne. Nie trzeba jednak rozkręcać okapu i sprawdzać, jak wygląda w środku – filtry przeciwtłuszczowe do wymiany łatwo rozpoznać, wtedy w kuchni powietrze staje się mniej świeże mimo używania okapu. Ponadto sprzęt, ściany i meble są pokryte tłustym nalotem, który przyciąga kolejne warstwy kurzu.

Z kolei filtr węglowy znajdują się w urządzeniach z obiegiem zamkniętym, montuje się je pod filtrem przeciwtłuszczowym i służą do usuwania nieprzyjemnych zapachów z powietrza. W zależności od jakości danego filtra, należy go wymienić zwykle od 4 do 12 miesięcy od instalacji. W naszej kategorii Akcesoria do okapów można znaleźć filtry najlepszych marek, których charakteryzuje bezawaryjne działanie przez długi czas. Kiedy należy wymienić filtr węglowy? Podobnie jak w przypadku filtrów przeciwtłuszczowych, łatwo to zauważyć. W przypadku węglowego, kiedy jest do wymiany, w mieszkaniu rozchodzą się zapachy, które towarzyszyły gotowaniu lub smażeniu i pomimo stosowania okapu nie można się ich pozbyć. Zapchany filtr do wymiany można również rozpoznać po tym, że pod wyciągiem unoszą się kłęby pary. Dzieje się tak, ponieważ zapchany filtr nie potrafi wciągnąć wszystkich oparów. Tego rodzaju sytuacje wymagają natychmiastowego działania. Szukasz odpowiednich filtrów lub części, które sprawią, że Twój okap będzie znów skutecznie działać? Sprawdź naszą ofertę i wybierz niezbędne akcesoria do okapów, a następnie złóż zamówienie.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl