Sprawdź najnowsze promocje w naszym sklepie
Zakupy bez ryzyka
Fachowe doradztwo
Atrakcyjne ceny
Ekspresowa wysyłka

Chłodziarki do wina

WINIARKA VESTFROST WFG 18 19 BUTELEK CZARNA

WINIARKA VESTFROST WFG 18 19 BUTELEK CZARNA
WINIARKA VESTFROST WFG 18 19 BUTELEK CZARNA

Dostępność: na indywidualne zamówienie - czas realizacji zależny od aktualnej dostępności towaru u producenta

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

4 999,00 zł

szt.

WINIARKA VESTFROST WFG 45 44 BUTELKI CZARNA

WINIARKA VESTFROST WFG 45 44 BUTELKI CZARNA
WINIARKA VESTFROST WFG 45 44 BUTELKI CZARNA

Dostępność: na wyczerpaniu - wysyłka 24h

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

8 399,00 zł

szt.

WINIARKA VESTFROST WFG185 197 BUTELEK CZARNA

WINIARKA VESTFROST WFG185 197 BUTELEK CZARNA
WINIARKA VESTFROST WFG185 197 BUTELEK CZARNA

Dostępność: na indywidualne zamówienie - czas realizacji zależny od aktualnej dostępności towaru u producenta

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

10 999,00 zł

szt.

Odwiedź kanał Pan Perfekt na YouTube, poświęcony fascynującemu światowi sprzętów AGD do kuchni!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o idealnej kuchni, w której gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Na kanale Pan Perfekt odkryjesz niezwykłe urządzenia AGD, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się oazą doskonałości.

Chłodziarki do wina to nic innego jak lodówka na wino. Określa się ją również jako winiarka. Taka chłodziarka to wyspecjalizowane urządzenie, które jest przeznaczone tylko i wyłącznie do przechowywania butelek z winem. Wewnątrz nich znajdują się półki pasujące do wysokich butelek z długą szyjką.

Winiarka – jakiej są wielkości?

Chłodziarki do wina można zakupić w różnych rozmiarach. Wszystko zależy bowiem od tego, na jakiej zależy nam pojemności, czyli tego, ile chcemy zmieścić butelek wewnątrz urządzenia. Butelki z winem mają różną wielkość, chłodziarki do wina są pod tym względem uniwersalne. W takiej lodówce na wino można zmieścić standardowe butelki, które posiadają 0,75 l. Takie urządzenie może zmieścić sześć takich butelek, dwanaście, dwadzieścia, ponad czterdzieści czy dwieście. Dobierając odpowiednią winiarkę do domu czy miejsca pracy, powinno się wziąć pod uwagę to, ile miejsca mamy do takie urządzenie i ile butelek wina chcemy przechowywać. Kiedy kupujemy chłodziarkę do domu należy się zastanowić również jak często pijemy wino. Jeśli chodzi o rozmiar, winiarka może być wysoka i smukła lub bardzo szeroka, wszystko jest zależne od liczby butelek. Warto również zauważyć, że istnieją zarówno chłodziarki na wino do zabudowy, jak i takie urządzenia jak winiarka wolnostojąca.

Winiarka do zabudowy

Na szczególną uwagę zasługuje takie urządzenie jak winiarka do zabudowy. Chłodziarka do wina do zabudowy to znakomite rozwiązanie w przypadku niewielkich pomieszczeń do przechowywania wina czy kuchni. Chłodziarki na wino do zabudowy to sprytne urządzenia, które są niemal niewidoczne w pomieszczeniu – można zamontować je nie tylko między meblami, ale i stworzyć dla nich szafki z drzwiczkami, przez co wchodząc do kuchni czy danego pokoju wydaje się, że widzimy tylko standardowe szafki. Winiarka do zabudowy to jednak nie jedyne rozwiązanie. Osoby zainteresowane lodówką na wino mogą nabyć takie urządzenie jak chłodziarka do wina do zabudowy bądź winiarka wolnostojąca. Podczas zakupu chłodziarki do wina, warto również zwrócić uwagę, jaka jest jej klasa energetyczna.

Charakterystyka winiarek

Chłodziarki do wina posiadają zwykle jedną wielką komorę na butelki. Temperatura wewnątrz takiej lodówki wynosi od 5 do 20 stopni Celsjusza. Powinna być ona dostosowana do przechowywanego gatunku wina, czyli białego lub czerwonego i wewnątrz powinna być nie tylko stała temperatura, ale i stała wilgotność powietrza. Lodówka na wino zapobiega wstrząsom i skutecznie chroni przed promieniami UV, które mają negatywny wpływ na trunek. Co ważne, chłodziarki do wina mogą mieć kilka stref.

Chłodziarka do wina dwustrefowa

Chłodziarka jednostrefowa posiada jedną komorę z określoną temperaturą. Chłodziarka do wina dwustrefowa składa się z dwóch komór – temperatura na górze jest wyższa, niż ta na dole urządzenia. Z kolei chłodziarka trzystrefowa posiada trzy komory – najwyższa temperatura znajduje się na samej górze, a najniższa na samym dole. Środkowa komora ma niższą temperaturę niż górna, ale wyższą niż dolna. W przypadku chłodziarek wielokomorowych na wino powinno się układać zależnie od gatunku.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl