Sprawdź najnowsze promocje w naszym sklepie
Zakupy bez ryzyka
Fachowe doradztwo
Atrakcyjne ceny
Ekspresowa wysyłka

Chłodziarki

Odwiedź kanał Pan Perfekt na YouTube, poświęcony fascynującemu światowi sprzętów AGD do kuchni!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o idealnej kuchni, w której gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Na kanale Pan Perfekt odkryjesz niezwykłe urządzenia AGD, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się oazą doskonałości.

W tej kategorii oferujemy wysokiej jakości urządzenia, które mają za zadanie odpowiednio schłodzić żywność i tym samym wydłużyć jej świeżość. Lodówka chłodziarka jest niezbędna w każdym mieszkaniu i domu mieszkalnym, ale nie tylko tam. Taki sprzęt powinien pojawić się w każdym miejscu, w których istnieje potrzeba przechowywania artykułów spożywczych w niskich temperaturach – zarówno pojedynczych elementów, jak i gotowych produktów – aby zachowały one dłużej świeżość. Chłodziarka właśnie w taki sposób umożliwia przechowywanie żywności.

 

W tym dziale zapewniamy takie urządzenia jak chłodziarka bez zamrażalnika. Chłodziarka bez zamrażalnika to urządzenie, które składa się z jednej komory podzielonej na półki i/lub szuflady. W całej lodówce temperatura jest dodatnia i wynosi zwykle od 0 stopni Celsjusza do 10 stopni Celsjusza, ale w poszczególnych miejscach może być ona różna, na przykład na najniższych półkach temperatura będzie wynosić około 0 stopni Celsjusza, a na najwyższych 4 stopnie Celsjusza. Taki sprzęt nie tylko skutecznie chłodzi żywność i zapewnia jej tym samym dłuższa świeżość, ale i może stanowić elegancki element danej kuchni.

Jakie właściwości ma chłodziarka?

Chłodziarka to urządzenie chłodzące, w domu może być wykorzystywana jak lodówka bez zamrażarki, natomiast w takich miejscach jak punkty gastronomiczne, sklepy, hurtownie, magazyny i inne miejsca, w których jest potrzeba przechowywania żywności w niskich, ale nie ujemnych temperaturach. Taki sprzęt przypomina tradycyjne lodówki, tyle, że jest zwykle większy, bardziej pojemny i nie posiada zamrażarki. Warto jednak zauważyć, że niektóre modele mogą posiadać specjalne komory, w których jest niższa temperatura niż na pozostałych półkach czy w pozostałych szufladach urządzenia. W chłodziarkach powinno się umieszczać produkty, które wymagają niskich temperatur, ale nie ujemnych. Wewnątrz takiego urządzenia jest zwykle od 0 do maksymalnie 10 stopni Celsjusza. W takich warunkach można przechowywać różnego rodzaju napoje, także alkoholowe, wina w szklanych lub plastikowych butelkach bądź w puszce, a także nabiał, wędliny, warzywa, owoce, gotowe desery itp.

Jak wybrać odpowiednią chłodziarkę?

W naszym sklepie można zaopatrzyć się w takie urządzenia jak: chłodziarka wolnostojąca, podblatowa czy chłodziarka do zabudowy bez zamrażalnika. Chłodziarki podblatowe to niewielkie urządzenia. Taka mała chłodziarka sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, zarówno w kuchni, jak i w sklepie czy punktach gastronomicznych – tam są właśnie bardzo popularne. Mała chłodziarka ma wiele zalet – zajmuje mało miejsca i jest bardzo poręczna. Tego rodzaju rozwiązanie znajduje również zastosowanie w pokojach hotelowych, które nie posiadają aneksu kuchennego. W przypadku większego pokoju można zdecydować się na chłodziarkę wolnostojącą bądź takie rozwiązanie jak chłodziarki do zabudowy bez zamrażalnika. Chłodziarka do zabudowy może być sprytnie ukryta w meblach.

Podczas doboru odpowiedniego urządzenia warto zrobić listę rzeczy i funkcji, które są dla nas ważne. Warto ustalić zaraz na początku czy interesują nas chłodziarki wolnostojące czy też chłodziarki do zabudowy bez zamrażalnika. Jakie powinny być jej wymiary, jaka klasa energetyczna i ile wynosi roczne zużycie prądu, ile wynosi poziom hałasu db, ile jest półek i szuflad, czy jest pojemnik na jajka albo napoje itd.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl