Sprawdź najnowsze promocje w naszym sklepie
Zakupy bez ryzyka
Fachowe doradztwo
Atrakcyjne ceny
Ekspresowa wysyłka

Zlewozmywaki

Odwiedź kanał Pan Perfekt na YouTube, poświęcony fascynującemu światowi sprzętów AGD do kuchni!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o idealnej kuchni, w której gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Na kanale Pan Perfekt odkryjesz niezwykłe urządzenia AGD, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się oazą doskonałości.

Zlewozmywaki stanowią nieodłączny element każdej kuchni, o czym wiedzą wszyscy użytkownicy tego pomieszczenia. Zlewu używa się cały czas, dlatego też należy dobrze przemyśleć to, gdzie powinien się znaleźć. Najlepiej aby znajdował się zaraz obok blatów przeznaczonych do przygotowywania jedzenia. Zlewozmywaki w takich miejscach pozwalają szybko i sprawnie umyć różne produkty pod bieżącą wodą i od razu przejść do krojenia. Gdyby zlew był zainstalowany między ścianą a płytą grzewczą wymagałby biegania z jednej części kuchni do drugiej zawsze wtedy, gdybyśmy musieli umyć ręce, a także warzywa, owoce, mięso, ryby itd.

Nasze zlewozmywaki kuchenne

Oferowane przez nas urządzenia do kuchni charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością, ponieważ są wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia, uderzenia, wgniecenia, zarysowania (na przykład ostrą krawędzią noża). Takie urządzenia są również bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Posiadamy zlewy w różnych rozmiarach, kolorach (np. zlewozmywaki czarny), różną ilością komór, które mogą być tej samej wielkości lub jedna z nich może być większa.

Rodzaje zlewów

Zlewozmywaki kuchenne mogą wmieć więcej niż jedną funkcję – to nie tylko urządzenia, które pozwalają umyć ręce przed rozpoczęciem przygotowania jedzenia, ale także i miejsce, w którym można obmyć produkty spożywcze, takie jak warzywa, owoce, mięso, ryby, jajka itd. Zlew to także taki element, w którym zmywa się naczynia, sztućce i garnki bądź tylko niektóre naczynia, sztućce i garnki, w przypadku gdy dodatkowo posiadamy zmywarkę, w której nie można umieścić wszystkich przedmiotów.

Warto zauważyć, że wśród naszych artykułów można znaleźć zlewozmywaki jednokomorowe oraz zlewozmywaki dwukomorowe. Jeśli nie gotujesz zbyt często lub dla małej ilości osób możesz zdecydować się na zlewozmywaki jednokomorowe. Z kolei kiedy jednak gotujesz często, korzystasz z wysokich i dużych garnków (które nie sposób zmieścić w zmywarce) lub dla większej ilości osób – zdecydowanie lepszym pomysłem będą zlewozmywaki dwukomorowe.

Zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe posiadają wyłącznie jedną komorę, w której można myć ręce i produkty spożywcze. Niektóre takie zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe posiadają dodatkową przestrzeń na której można odkładać umyte przedmioty do wyschnięcia. Takie zlewy określa się jako zlewozmywak z ociekaczem. Z kolei zlewozmywaki dwukomorowe posiadają dwie komory, które mogą mieć taki sam rozmiar lub jedna może być mniejsza.

Zanim zdecydujesz się na konkretny model zastanów się dobrze, czy potrzebujesz zlewu z jedną czy z dwoma komorami, a jeśli z jedną to czy najlepszym wyborem nie będzie zlewozmywak z ociekaczem. Następnie warto skupić się na kolorze urządzenia – jeśli wszystkie sprzęty AGD w kuchni są czarne, należy zdecydować się na zlewozmywaki czarny itd. Potem najlepiej ustalić jakie mogą być wymiary zlewu – jakie chcemy minimum i jakie mogą być maksimum ze względu na szafki i wielkość kuchni. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonano zlew. Posiadamy między innymi takie rozwiązania jak zlewozmywak ceramiczny i zlewozmywak granitowy.

  • zlewozmywak ceramiczny – cechuje się odpornością na wysokie temperatury, detergenty oraz chemikalia. Jest łatwy w pielęgnacji i najczęściej taki zlew wybierają osoby, którym zależy na estetycznym wyglądzie;
  • zlewozmywak granitowy – to najpopularniejszy wybór wśród kupujących. Jest bardzo wytrzymały na zarysowania i uderzenia, a także odporny na temperatury, detergenty czy substancje chemiczne. Łatwo je utrzymać w czystości i są tańsze od ceramicznych.
Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl