Sprawdź najnowsze promocje w naszym sklepie
Zakupy bez ryzyka
Fachowe doradztwo
Atrakcyjne ceny
Ekspresowa wysyłka

Ekspresy do kawy

EKSPRES  DO ZABUDOWY AEG KKE884500B EKSPRES DO ZABUDOWY AEG KKE884500B
Producent: AEG
Cena:

10 599,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES  DO ZABUDOWY AEG KKK884500M EKSPRES DO ZABUDOWY AEG KKK884500M
Producent: AEG
Cena:

10 599,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES  DO ZABUDOWY AEG KKK994500M EKSPRES DO ZABUDOWY AEG KKK994500M
Producent: AEG
Cena:

11 799,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES  DO ZABUDOWY GORENJE CMA9200BG EKSPRES DO ZABUDOWY GORENJE CMA9200BG
Producent: GORENJE
Cena:

6 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY FRESCO C11 EKSPRES DO KAWY FRESCO C11
Producent: FRESCO
Cena:

4 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY FRESCO P-2LB EKSPRES DO KAWY FRESCO P-2LB
Producent: FRESCO
Cena:

8 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY FRESCO P-8LB EKSPRES DO KAWY FRESCO P-8LB
Producent: FRESCO
Cena:

8 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY FRESCO P-8LB PLUS EKSPRES DO KAWY FRESCO P-8LB PLUS
Producent: FRESCO
Cena:

9 499,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY FRESCO P-8LS EKSPRES DO KAWY FRESCO P-8LS
Producent: FRESCO
Cena:

8 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY FRESCO X580 EKSPRES DO KAWY FRESCO X580
Producent: FRESCO
Cena:

21 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY FRESCO X65 EKSPRES DO KAWY FRESCO X65
Producent: FRESCO
Cena:

7 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY P96 EKSPRES DO KAWY P96
Producent: FRESCO
Cena:

14 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY QUESTO M60 EKSPRES DO KAWY QUESTO M60
Producent: FRESCO
Cena:

3 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY QUESTO M60P EKSPRES DO KAWY QUESTO M60P
Producent: FRESCO
Cena:

4 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY QUESTO X60 EKSPRES DO KAWY QUESTO X60
Producent: FRESCO
Cena:

6 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
EKSPRES DO KAWY QUESTO XL60 EKSPRES DO KAWY QUESTO XL60
Producent: FRESCO
Cena:

7 499,00 zł

szt.
zobacz więcej

Odwiedź kanał Pan Perfekt na YouTube, poświęcony fascynującemu światowi sprzętów AGD do kuchni!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o idealnej kuchni, w której gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Na kanale Pan Perfekt odkryjesz niezwykłe urządzenia AGD, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się oazą doskonałości.

Ekspres do kawy to niezwykle przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni i w każdej firmie. Kawa przez wielu jest uważana, za napój niezbędny do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Większość dorosłych spożywa ją każdego dnia rano, aby dodać sobie energii, by móc wypełnić wszelkie zadania w pracy i nie tylko. Wiele osób sięga po ten napój nawet kilka razy dziennie, chcąc być w jak najlepszej formie.

Kawa to napój, który pobudza ospały umysł i na pewien czas zwiększa IQ oraz pamięć krótkotrwałą i poprawia koncentrację, dzięki czemu codzienne obowiązki są wykonywane sprawniej i szybciej. Co ciekawe, kawa wspomaga również układ trawienny oraz krążenie, a po obfitym posiłku przyspiesza przemianę lipidów. Ponadto ochrania organizm przed poważnymi schorzeniami, takimi jak marskość wątroby, nowotwory czy choroba Parkinsona. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II i jest silnym przeciwutleniaczem. Napój ten posiada liczne i cenne właściwości, ale jest wybierany przede wszystkim ze względu na pyszny smak. Jak wiadomo najlepszy napój dodający energii zapewniają ekspresy do kawy. Jaki typ ekspresu wybrać do domu lub firmy?

Ekspres ciśnieniowy do kawy

Ekspres do kawy ciśnieniowy umożliwia uzyskanie napoju, jak w ulubionych kawiarniach, bez względu na to, czy masz ochotę na mocne espresso, delikatne cappuccino czy aromatyczne latte. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe niemal wszystko robią za nas. Taki ekspres automatyczny wykonuje cały proces parzenia kawy. Nowoczesne ekspresy do kawy mają najczęściej wbudowany młynek i posiadają opcję spieniania mleka. Rodzaj kawy natomiast zależy od nas – aby smak kawy był pyszny, warto kupować porządne ziarna arabiki. Podczas zakupu kawy najlepiej również sprawdzić moc kawy, która powinna być oznaczona na opakowaniu – dzięki czemu osoby lubiące delikatne smaki nie kupią mocnych ziaren i na odwrót, osoby potrzebujące mocnego napoju, nie zakupią ziaren umożliwiających otrzymać delikatną kawę.

Jak działa ekspres do kawy?

Zasada działania takich urządzeń jak ekspres ciśnieniowy do kawy jest bardzo prosta – wystarczy umieścić ziarna kawy czy kapsułki we właściwym miejscu (pojemniku), a następnie wybrać odpowiednie opcje. Ekspres następnie wykona całą pracę i napój będzie gotowy po dosłownie kilku chwilach. Przed wyborem urządzenia warto wcześniej zwrócić uwagę, czy na pewno pozwala uzyskać napój, który lubimy. Dostępne napoje mogą być różne. Większość ekspresów oferuje oczywiście espresso macchiato, caffe latte macchiato czy cappuccino. Urządzenia może również zapewniać takie napoje jak gorąca woda (na przykład do herbaty), gorąca czekoladę, gorące mleko, mochaccino i innych rodzajów kawy. Ponadto warto brać pod uwagę rodzaj ekspresu – czy jest ciśnieniowy czy przelewowy, jaką ma moc, jakie jest ciśnienie w przypadku urządzeń ciśnieniowych, jaki ma rozmiar, wielkość pojemnika na kawę i wodę, a także jakie są funkcje dodatkowe.

Ekspresy do kawy – utrzymanie czystości

Ekspresy do kawy samodzielnie przygotowują pyszne napoje, a ich właściciele jedyne, co muszą zrobić, to utrzymać je w czystości. Warto po zakupie urządzenia zapoznać się z instrukcją obsługi, gdzie znajdują się wszelkie informacje na temat tego, jak należy dany ekspres czyścić. Najlepiej zakupić do tego specjalne tabletki czyszczące.

Ekspres do kawy z młynkiem

Ciśnieniowe ekspresy do kawy z młynkiem mogą rozdrabniać ziarna na dwa sposoby – udarowy i żarnowy. Pierwszy z tych rodzajów jest charakterystyczny raczej dla starszych modeli. Natomiast młynki żarnowe można spotkać w nowoczesnych urządzenia. Działają one podobnie jak żarna służące do mielenia zbóż. Takie młynki posiadają walce, które obracają się i rozgniatają kawę i przy tym nie stykają się ze sobą. Decydując się więc na ekspres do kawy z młynkiem należy rozejrzeć się za takimi rozwiązaniami jak ekspresy do kawy z młynkiem żarnowym.

Ekspres do kawy do zabudowy

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na takie rozwiązanie jak ekspres do kawy do zabudowy. Wbudowany ekspres do kawy to idealne rozwiązanie w niewielkich kuchniach. Blaty w takich pomieszczeniach są niezwykle cenne i właściciele unikają stawiania na nich urządzeń, które mogłyby im odebrać przestań do przygotowywania posiłków. Posiadacze niewielkich kuchni jednak nie muszą rezygnować z przyjemności, jaką dają kawy z ekspresu – wystarczy właśnie wybrać ekspres do kawy wbudowany w meble. Wbudowany ekspres do kawy to także znakomite rozwiązanie w przypadku osób, które cenią minimalistyczne rozwiązania. Jest on wkomponowany w meble, nie zwraca na siebie uwagi, a przy tym posiada wszystkie funkcje, które są niezbędne.

Oferujemy wysokiej jakości urządzenia do przygotowania kawy i innych ciepłych i smacznych napojów. Ekspres do kawy wbudowany w meble ma wiele zalet. Nowoczesne urządzenia są ciche, a przy tym działają bardzo szybko i sprawnie. Ekspres pozwala uzyskać pyszną kawę jak z najlepszych kawiarni, a przy tym nie zajmuje niezbędnego miejsca do przygotowywania posiłków. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ekspresami do kawy do domu i firmy.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl