Sprawdź najnowsze promocje w naszym sklepie
Zakupy bez ryzyka
Fachowe doradztwo
Atrakcyjne ceny
Ekspresowa wysyłka

Oczyszczacze powietrza

Odwiedź kanał Pan Perfekt na YouTube, poświęcony fascynującemu światowi sprzętów AGD do kuchni!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o idealnej kuchni, w której gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Na kanale Pan Perfekt odkryjesz niezwykłe urządzenia AGD, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się oazą doskonałości.

Oczyszczacze powietrza to znakomite urządzenia, które skutecznie usuwają szkodliwe elementy otoczenia, takie jak pył, kurz, drobnoustroje czy też alergeny. Taki sprzęt zapewnia czyste powietrze przez cały rok, usuwa również nieprzyjemne zapachy i pozbywa się niebezpiecznych lotnych związków organicznych. Domowe oczyszczacze powietrza to przede wszystkim znakomity wybór dla alergików i astmatyków, ale nie tylko.

Tego rodzaju urządzenia poprzez zwalczanie zarazków oraz poprawę jakości powietrza wpływają niezwykle korzystnie na kondycję organizmu każdego człowieka bez względu na to, czy jest na coś uczulony lub cierpi na jakieś schorzenia i choroby. Przed zakupem urządzenia warto zwrócić uwagę na jego parametry, aby dopasować idealnie oczyszczacz do własnych potrzeb. Podczas zakupów warto sprawdzić poziom hałasu urządzenia, czy sprzęt posiada wskaźnik zanieczyszczenia powietrza (czy pozwala sprawdzić jakość powietrza w danym pomieszczeniu), jakie posiada tryby (na przykład tryb automatyczny), w jakie filtry jest wyposażony (filtr HEPA, filtr węglowy itd.), jak wygląda system filtracji, czy powierzchnia pomieszczenia, w którym chcemy umieścić oczyszczacz, jest istotna, a jeśli tak, to jaki powinien być maksymalny rozmiar takiego pokoju itd.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Domowy oczyszczacz z jonizatorem to urządzenie, w którym można znaleźć opcję jonizowania, co oznacza, że sprzęt ten jest wyposażony w specjalny system jonizujący. System ten znakomicie radzi sobie z wszelkiego rodzaju drobnoustrojami. Ujemne jony są zdolne zatrzymać proces namnażania się bakterii, wirusów, grzybów, a także i roztoczy i tym samym utrzymuje równowagę biologiczną w danym pomieszczeniu. Takie jony także skutecznie eliminują nieprzyjemne zapachy i zapobiegają powstawaniu w przyszłości pleśni oraz grzybów na ścianach. Model z opcją jonizacji znakomicie sprawdza się również w domach alergików, ponieważ potrafi wyłapać wszystkie zanieczyszczenia, a nawet ich najdrobniejsze cząsteczki.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Specjalny oczyszczacz powietrza dla alergików to urządzenie, które zostało wyposażone w bardzo specyficzny typ filtrów HEPA. Niezależnie od ich klasy bardzo skutecznie wychwytują cząsteczki stałe znajdujące się w powietrzu. Oczyszczacze powietrza mają zbawienny wpływ na alergików i astmatyków. Regularne filtrowanie powietrza pozwala usuwać bakterie, wirusy, grzyby, pleśń ale i liczne czynniki uczulające, które pojawiają się sezonowo bądź towarzyszą w domu mieszkalnym przez cały rok. Do takich czynników zalicza się: kurz, zwierzęcą sierść, roztocza, smog, spaliny, pyłki roślinne oraz zawieszone i inne szkodliwe dla zdrowia rzeczy.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Urządzenia oczyszczające powietrze w szybki i skuteczny sposób zasysają zanieczyszczone powietrze do swojego wnętrza i filtrują je, po czym wypuszczają już czyste z powrotem na zewnątrz. Taki proces jest możliwy dzięki specjalnemu systemowi filtracyjnemu oraz odpowiednim wbudowanym filtrom – węglowym bądź HEPA, które to bywają wspomagane przez dodatkowe elementy, takie jak jonizatory czy lampy UV. Warto zauważyć, że nowoczesne urządzenia takie jak oczyszczacz powietrza dla alergików nie tylko skutecznie filtruje powietrze, ale sprawia również, że pyłki nie osadzają się dłużej na meblach czy dywanie, a także znika nieprzyjemny zapach. Właśnie z tego powodu warto korzystać z takich oczyszczaczy przez cały rok, a nie tylko w sezonie pylenia. Warto zauważyć również, że regularne oczyszczanie powietrza nie tylko skutecznie chroni domowników przed uciążliwymi objawami alergii, ale i różnymi przewlekłymi chorobami układu oddechowego.

Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza mogą być wyposażone w specjalne systemy i różne dodatkowe elementy. Nie sposób określić, jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza, wszystko bowiem zależy od zapotrzebowania klienta. Najważniejszą funkcją wszystkich urządzeń tego typu jest usuwanie zanieczyszczeń z powietrza, takich jak kurz i pyłki. Ale dostępne są również oczyszczacze. Które dodatkowo nawilżają powietrze; neutralizują alergeny, bakteria i wirusy; walczą ze smogiem; jonizują powietrze itd. Obecnie wszędzie występuje problem z zanieczyszczonym powietrze, a odpowiednie urządzenie pozwala oczyścić je, co ma pozytywny wpływ na zdrowie organizmu i samopoczucie. 

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl